Produkcija

Izvori

„Bibliobusiranje“, druženje uz slovenske i hrvatske putujuće knjižničare

Projekt „Bibliobusiranje“ zamišljen je kao jednodnevni susret slovenskih i hrvatskih bibliobusa u Hrvatskoj, u mjestima gdje žive i pripadnici slovenske nacionalne manjine u Hrvatskoj. Zajednički ga provode Gradska knjižnica „Ivan Goran Kovačić“ i partnerska Knjižnica Mirana Jarca Novo Mesto. Djeca vrtićke i osnovnoškolske dobi slušat će priče na slovenskom i hrvatskom jeziku i sudjelovati na tematskim radionicama. Atmosferu ćemo oživjeti plesom, pjesmom i igranjem starih društvenih igara koje su se prenosile s koljena na koljeno i tako sačuvale i među Slovencima i Hrvatima. Javnosti će se predstaviti i novi bibliobus Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić“ Karlovac te bibliobus Knjižnice Mirana Jarca iz Novog Mesta. Ovim programom nastavljamo aktivnosti u okviru projekata potpore razvoju knjižnične djelatnosti na prekograničnim područjima za Slovence izvan matične zemlje. Želja nam je dati dodatni doprinos promicanju kulture čitanja među mladima i integraciji nacionalnih manjina s obje strane granice.